Dovolená Rhodos - pláž Tsambika
Dovolená Rhodos - Prasonissi - polibek dvou moří
Dovolená Rhodos - hlavní město Rhodos
Dovolená Rhodos - pláž Ladiko
Dovolená Rhodos - pláž Anthony Quinn
Dovolená Rhodos - letovisko Kolymbia
Dovolená Rhodos - maják Prasonissi
Dovolená Rhodos - liduprázdná pláž
Dovolená Rhodos - Lindos
Dovolená Rhodos - pláž Charaki
Dovolená Rhodos - pláž Golden Sand
Dovolená Rhodos - výlet lodí
Dovolená Rhodos - všudypřítomné kozy
Dovolená Rhodos - Údolí motýlů
previous arrow
next arrow
 
Dovolená Rhodos - pláž Tsambika
Dovolená Rhodos - Prasonissi - Polibek dvou moří
Dovolená Rhodos - pláž Anthony Quinn
Dovolená Rhodos - liduprázdná pláž
Dovolená Rhodos - Lindos
Dovolená Rhodos - pláž Golden Sand
Dovolená Rhodos - výlet lodí
previous arrow
next arrow

Hotely

O dovolené na Rhodosu si můžete vybrat z klasických typů ubytování. První možnost je vypravit se do hotelu, kde si můžete vybrat různé druhy stravování, od samotné snídaně, přes polopenzi a plnou penzi až po all inclusive. Případně si můžete vybrat některé z apartmánů nebo bungalovů, které bývají většinou bez stravy, k některým se dá strava eventuálně dokoupit.

Při výběru ubytování a stravování byste měli zvážit Vaše finanční možnosti a samozřejmě potřeby. Stravování patří na řeckých ostrovech k těm lepším. Většinou se podává kontinentální kuchyně v kombinaci s řeckou kuchyní. Dále je nutné zvážit, jakým způsobem chcete dovolenou trávit a podle toho navíc vybrat letovisko, ve kterém se ubytujete, tj. zvolíte si ho za základnu. Pokud jste vyznavači vodních sportů, měli byste se orientovat spíše na letoviska na západní straně ostrova, kterých je méně, ale jsou lepší podmínky pro provozování, např. kitesurfingu nebo windsurfingu (větší vlny a vítr).  Jestli jste rodina z dětmi, měli byste zvolit spíše letovisko na východním pobřeží, kde je tepleji a moře má většinou pozvolný vstup, tzn. je vhodný i pro Vaše ratolesti. Dále je vhodné si předem ujasnit, co budete chtít na ostrově vidět a podle toho zvolit výchozí bod, abyste pak nenajezdili zbytečně moc kilometrů. V této části stránek Vás zkusíme seznámit s letovisky Rhodosu a předat Vám recenze několika oblíbených hotelů.

Letoviska na západní pobřeží Rhodosu:

Ixia
Toto letovisko se nachází 4 km od hlavního města Rhodos a asi 8 km od letiště. Jedná se v podstatě o shluk luxusní hotelových a apatmánových komplexů, které se táhnou kolem hlavní silnice z Rhodosu. Najdete tu např. vyhlášený hotel Hilton. V tomto středisku kromě hotelů téměř nic zajímavého nenajdete. Pláž je povětšinou oblázková, místy písčitá. Z některých hotelových komplexů se na pláž dostanete pouze překonáním hlavní silnice.

Lalisos
Letovisko Lalisos leží cca 4 km od Ixie. Jedná se o rušnější město, kde najdete ubytování, jak v luxusních hotelích, tak v apartmánech s krásnými zahradami. V mnoha tavernách ve městě můžete ochutnat tradiční řeckou kuchyni. Je tu také mnoho barů a obchodů s nejrůznějším zbožím. Ve městě panuje čilý noční život. Pláž je tu oblázková a téměř rovná bez výběžků do moře. Na pláži najdete dětské hřiště ve tvaru pirátské lodi. Letovisko je vhodné pro vodní sporty. Sídlí tu vyhlášená škola windsurfingu.

Kremasti
Klidné letovisko nedaleko Lalisosu a letiště není nijak zvlášť zajímavé. Kolem jedné hlavní třídy najdete pár obchodů a taveren. Pláž je oblázková a potkáte tu větší vlny stejně jako všude na západním pobřeží.

Theologos
Letovisko Theologos bývala původně málá rybářská vesnička. Nyní zde vyrostlo několik hotelů a apartmánů. Ve vesničce nenajdete nic zajímavého, je tu jen pár taveren a několik malých obchodů. Středisko leží 3 km jižně od letiště, takže Vám nad hlavou prolétávají přistávající a vzlétající letadla. Není to nic hrozného, ale někoho to může odradit. Theologos je známý také díky škole kitesurfingu. Zdejší moře a vítr jsou pro kitesurfing jako stvořené. Kolem Thelogosu jsou pláže rovné bez výběžků a většinou oblázkové. Poblíž najdete Údolí motýlů či archeologické naleziště Kamiros.

Letoviska na východním pobřeží Rhodosu:

Kalithea
Toto letovisko najdete kousek od hlavního města. Do Rhodosu odsud jezdí pravidelná autobusová linka. Jedná se o menší letovisko. V centru Kalithey najdete mnoho obchůdků, barů a taveren, kde můžete ochutnat speciality řecké a světové gastronomie. Velmi známé jsou rekonstruované lázně Kalithea. V samotném středisku je menší písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře. Asi 20 minut chůze odsud najdete mezi skalami dvě malé pláže s tavernou. Moře je zde většinu sezóny klidné, stejně jako na celém východním pobřeží.

Faliraki
Faliraki je asi nezjnámější a největší letovisko oblíbené turisty. Najdete se velké i malé hotely a proložené apartmány. V celém městě je spousta zeleně. Můžete zde navštívit spoustu zábavních center. Nechybí ani lunapark a aquapark. Celé město je velmi živé. Je zde čilý noční život. Navštívit můžete spoustu barů, taveren, klubů či diskoték. Pokud hledáte rušnější dovolenou, tak Faliraki je správná volba. Pláž je zde dlouhá a písčitá lemovaná stromy. Na pláži jsou k dispozici sprchy, záchody a k pro nájmu je tu na co si vzpomenete.

Kolymbia
Letovisko Kolymbia je jedním z turisty nejžádanější na ostrově. Jedné se o poklidné malé městečko plné zeleně. Hotely jsou zde členěny většinou do více nízkopatrových budov. Tyto komplexy jsou vždy vybaveny bazénem a krásnými zahradami plnými exotických rostlin. Do města se odbočuje z hlavní silnice vedoucí po východním pobřeží. Je tu pouze jedna hlavní asi 2 km dlouhá úzká ulice Eukalyptus street. Jak název napovídá, vede alejí eukalyptů. Na Eukalyptus street najdete množství marketů a taveren. Pláže zde najdete hned tři. Na severu najdete jižní konec dlouhé pláže Afandou, uprostřed je malá písčitá pláž umístěná v malém zálivu s přístavištěm a pak na jihu asi 1km dlouhá pláž, která je místy oblázková a místy písčitá. Vstup do moře je pozvolný. Můžete také vyrazit na nejkrásnější pláž ostrova Tsambiku, která je odsud vzdálená jen 6 km. Můžete to zkusit pěšky, ale jezdí sem také za 3 Eura autobus nebo můžete jet autem. Kolymbia je také svou polohou vhodná pro výlety. Staré město Rhodos je odsud 28 km, Lindos 30 km a 4 km do vnitrozemí najdete romantické místo Sedm pramenů.

Lindos
Toto letovisko vyniká hlavně starou vesničkou s původními bílými domky, nad kterou se tyčí akropole. Jezdí se buď těsně k Lindosu, kde na obou stranách najdete menší písčité pláže v romantických zálivech. Nebo, a tam cestovní kanceláře směřují častěji, asi 5 km na sever od lindosu na pláž Vlicha, kde nenajdete nic kromě pár hotelů. Samotný starý Lindos je pak velmi krásné a romantické místo.

Pefki
Letovisko Pefki leží přibližně 7 km na jih od Lindosu. Pefki byly původně rybářská osada. Jedná se o malé a klidné letovisko, které neleží na hlavní silnici. Ubytvování zde najdete od malých rodinných apartmánů až po hotelové komplexy. Je tu jedna hlavní písčitá asi 700 m dlouhá pláž a několik menších klidnějších pláží. V městečku je spousta obchodů a taveren, ve kterých můžete ochutnat originální řeckou kuchyni.

Lardos
Lardos je původně rybářská vesnička s řadou taveren, obchody a provoněná místní atmosférou. Ubytování je však v klasickém turistickém centru asi 2 km od vesničky. Celkově je oblast velice klidná nenajdete tu žádné velké hotelové komplexy.  Lardos je svou polohou vhodný jako výchozí bod pro cestování po ostrově. Místní pláž je asi 2 km dlouhá místy oblázková a místy písčitá. Na hlavní pláži je poměrně dost rušno, ale v okolí najdete i klidnější místa na opalování.

Jak sami vidíte, Rhodosu můžete najít mnoho druhů typů ubytování. Kromě námi vybraných nejznámějších středisek, je tu možnost navštívit i menší letoviska nebo bungalovy odtržené od měst. Na Rhodosu můžete navštívit jak klidná malá letoviska nebo romantické rybářské vesničky, tak pravá turistická centra se spoustou zábavy. Ať už si vyberete jakoukoliv variantu, určitě nebudete litovat. Dovolená na Rhodosu má prostě své kouzlo a dokáže Vás hodně nabít energií a zážitky.

Ilyssion

IlyssionRhodos, Řecko
All Inclusive
29.8.-8.9.2024
30790 Kč

Pobytové
Doprava: Letecky (Praha, Brno)
Hvězdiček: 4, Hodnocení: 2.9
Hotel na mapě›


Happy Days

Happy DaysRhodos, Řecko
Snídaně
23.7.-4.8.2024
25539 Kč

Pobytové
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3, Hodnocení: 3.7
Hotel na mapě›


Gennadi Grand Resort

Gennadi Grand ResortRhodos, Řecko
Ultra All inclusive
27.6.-10.7.2024
99790 Kč

Pobytové
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, Hodnocení: 4.6
Hotel na mapě›


Elysium Resort And Spa

Elysium Resort And SpaRhodos, Řecko
Snídaně
26.7.-3.8.2024
42191 Kč

Pobytové
Doprava: Letecky (Bratislava)
Hvězdiček: 5, Hodnocení:
Hotel na mapě›


Kresten Royal Euphoria Resort (Ex. Kresten Royal Villas)

Kresten Royal Euphoria Resort (Ex. Kresten Royal Villas)Rhodos, Řecko
All Inclusive
23.9.-28.9.2024
50102 Kč

Pobytové
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, Hodnocení: 4.2
Hotel na mapě›


Atlantica Princess

Atlantica PrincessRhodos, Řecko
All Inclusive
16.8.-22.8.2024
36990 Kč

Pobytové
Doprava: Letecky (Praha, Brno, Ostrava)
Hvězdiček: 4, Hodnocení:
Hotel na mapě›


Astron

AstronRhodos, Řecko
Snídaně
14.6.-26.6.2024
21790 Kč

Pobytové
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 2, Hodnocení:
Hotel na mapě›


Studia Elpida Beach

Studia Elpida BeachRhodos, Řecko
Snídaně
13.7.-23.7.2024
22690 Kč

Pobytové
Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: , Hodnocení: 3.9
Hotel na mapě›


Atrium Platinum Resort Hotel & Spa

Atrium Platinum Resort Hotel & SpaRhodos, Řecko
Snídaně
29.8.-11.9.2024
89375 Kč

Pobytové
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, Hodnocení:
Hotel na mapě›


Achousa

AchousaRhodos, Řecko
Snídaně
2.9.-12.9.2024
52216 Kč

Pobytové
Doprava: Letecky (Praha, Brno, Ostrava)
Hvězdiček: 3, Hodnocení: 3
Hotel na mapě›


Zájezdy od Invia

Dovolená Rhodos komentář