previous arrow
next arrow
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Anthony Quinn

Pláž Anthony Quinn je jedna z nejkrásnějších a nejromantičtějších pláží ostrova Rhodos. Nachází se cca 3 km  jižně od letoviska Faliraki na východním pobřeží. Asi 250 m dlouhá pláž je zasazena do malé zátoky obklopené útesy a množstvím zeleně.

Anthony QuinnPláž Anthony Quinn získala své jméno podle známého amerického herce, který zde natáčel v roce 1961 válečný film odehrávající se za 2. světové války Děla z Navarone (Guns of Navarone). Herci si pláž zamiloval a později dostala jeho jméno. Původní jméno pláže je Vagies.

Na pláži se můžete slunit buď na pronajatých lehátkách se slunečníkem nebo můžete využít některou ze skalních plošin, kterých je v útesech nespočet. Pláž napůl písčitá a napůl oblázková s pozvolným vstupem do moře. Díky poloze mezi skalami je také vhodná pro potápění a šnorchlování. Určitě budete uchváceni bohatým podmořským životem. Těsně nad pláží se nachází malá taverna, kde se můžete občerstvit, kde je také nádherný výhled na celou pláž. Cestou autem k pláži Anthony Quinn minete neméně krásnou pláž Ladiko. Parkoviště, ze kterého se dá sejít k oběma plážím najdete, mezi oběma plážemi.

Napsat komentář