Dovolená Rhodos - pláž Tsambika
Dovolená Rhodos - Prasonissi - polibek dvou moří
Dovolená Rhodos - hlavní město Rhodos
Dovolená Rhodos - pláž Ladiko
Dovolená Rhodos - pláž Anthony Quinn
Dovolená Rhodos - letovisko Kolymbia
Dovolená Rhodos - maják Prasonissi
Dovolená Rhodos - liduprázdná pláž
Dovolená Rhodos - Lindos
Dovolená Rhodos - pláž Charaki
Dovolená Rhodos - pláž Golden Sand
Dovolená Rhodos - výlet lodí
Dovolená Rhodos - všudypřítomné kozy
Dovolená Rhodos - Údolí motýlů
previous arrow
next arrow
 
Dovolená Rhodos - pláž Tsambika
Dovolená Rhodos - Prasonissi - Polibek dvou moří
Dovolená Rhodos - pláž Anthony Quinn
Dovolená Rhodos - liduprázdná pláž
Dovolená Rhodos - Lindos
Dovolená Rhodos - pláž Golden Sand
Dovolená Rhodos - výlet lodí
previous arrow
next arrow

Pláže

Pláže na Rhodosu jsou velmi rozmanité. Na své si přijde opravdu každý. Najdete tu jak malé romantické pláže schované mezi útesy, tak dlouhé pláže s pískem nebo oblázky.  Potkáte tu oblázkové  a písčité pláže či kombinaci písku a oblázků.

Většina zajímavých pláží se nachází na východním pobřeží Rhodosu. V zátokách kolem Kalithey na severu najdete romantické pláže mezi skalnatými útesy. Směrem k jihu pak pokračuje dlouhá písečná pláž u letoviska Faliraki, dále pak 2 krásné romantické v malých skalnatých zátokách Anthony Quinn a pláž Ladiko, smíšená a zároveň jedna z nejdelších pláží Afandou, písečná a smíšená pláž u Kolymbie, následovaná písčitou nejkrásnější pláží  Tsambika, menší písečná pláž Stegna, nádherná pláž se zlatým pískem Golden Sand (zvaná také Agathi), písečné pláže v zátokách u Charaki, v zálivu Saint Paulus u města Lindos a u letoviska Pefki, malá smíšená pláž u Lardosu a malá romantická zátoka s písčitou pláží Glistra. Dále směrem na jih najdete pruh pobřeží s oblázkovo-písčitou pláží Kiotari a Genadi. Pak následují písčité pláže, které jsou většinou poploprázdné nebo liduprázdné. Dá se k nim dostat pouze autem. Úplně na jihu pak najdete Prasonisi, kde je nádherná písčitá pláž na soutoku dvou moří (Středozemního a Egejského). Místo se nazývá Polibek dvou moří.

Když se vydáte po západním pobřeží směrem na sever, dojedete do zálivo Apolakia, kde je pláž oblázková. Pod hradem Monolithos leží krásná romantická pláž Fourni. Dále k severu je pláž Glifada s nádherným okolím a velkými kameny. Zelené kopce se spouští téměř k moři. Směrem k severu pak najdete několik dalších pláží. Za zmínku stojí oblázková pláž Theologos, která je vhodná pro kitesurfing. Sídlí zde také škola kitesurfingu.

Moře je na Rhodosu všude velmi čisté a hraje všemi odstíny modré. Na východních pláží najdete většinu sezóny klidné moře. Na západním pobřeží, které je větrnější, je moře divočejší s vlnami vhodnými pro kitesurfing a windsurfing. Jestli strávíte dovolenou na Rhodosu, určitě navštivte jeho nádherné pláže. V další části stránek Vás seznámíme s těmi nejkrásnějšími a nejzajímavějšími plážemi celého ostrova, které stojí za to vidět.

4 komentáře u „Pláže“

 1. Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem dovolené na Rhodosu. Máme 4leté dítě, takže bych potřebovala najít ubytování kousek od pláže a hlavně, aby ta pláž byla čistá, pokud možno písčitá a nebyly tam vlny a příliš větrno. Mělo by to být asi v červnu až červenci. Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  • Dobrý den, rozhodně bych doporučil západní východní pobřeží, kvůli menšímu větru a klidnějšímu moři. Osobně bych volil menší letoviska jako je Kolymbia nebo Pefki. V Kolymbii najdete několik pláží smíšených (písek s oblázky) a v prostřední části malou písčitou pláž poblíž přístaviště. V Pefki jsou pláže vesměs písčité. Najdete tu jednu lidnatější hlavní pláž a několik klidnějších malých písčitých pláží. Co se týče větru. Na řeckých ostrovech fouká téměř neustále s různou intenzitou. Je to trošku loterie. Kolem poloviny června na Rhodosu začíná foukat vítr zvaný Meltemi. Fouká s různou intenzitou a na večer většinou ustává. Můžete však narazit i na několik dní trvající fukéř.

   Hotely v Kolymbii:
   Mikri Poli – Kolymbia poblíž písčito oblázkové pláže
   Aegean Blue – Kolymbia poblíž písčitou oblázkové pláže

   Hotel v letovisku Pefki (Pefkos):
   Blue Bay – Pefki poblíž písčité pláže

   Odpovědět
   • Západní pobřeží určitě nejedte ,Erik to asi popletl..☺ určitě východní pobřeží. Pokud chcete dlouhou písčitou pláž tak Afandou je ideální. Šťastný výběr☺

    Odpovědět
 2. Díky Renato za upozornění a příspěvek. Všechna letoviska uvedená v odpovědi jsou na východě. Chybička se vloudila. Opravuji. 🙂

  Odpovědět

Dovolená Rhodos komentář