Dovolená Rhodos - pláž Tsambika
Dovolená Rhodos - Prasonissi - polibek dvou moří
Dovolená Rhodos - hlavní město Rhodos
Dovolená Rhodos - pláž Ladiko
Dovolená Rhodos - pláž Anthony Quinn
Dovolená Rhodos - letovisko Kolymbia
Dovolená Rhodos - maják Prasonissi
Dovolená Rhodos - liduprázdná pláž
Dovolená Rhodos - Lindos
Dovolená Rhodos - pláž Charaki
Dovolená Rhodos - pláž Golden Sand
Dovolená Rhodos - výlet lodí
Dovolená Rhodos - všudypřítomné kozy
Dovolená Rhodos - Údolí motýlů
previous arrow
next arrow
 
Dovolená Rhodos - pláž Tsambika
Dovolená Rhodos - Prasonissi - Polibek dvou moří
Dovolená Rhodos - pláž Anthony Quinn
Dovolená Rhodos - liduprázdná pláž
Dovolená Rhodos - Lindos
Dovolená Rhodos - pláž Golden Sand
Dovolená Rhodos - výlet lodí
previous arrow
next arrow

Polibek dvou moří

Polibek dvou moří najdete na Rhodu u Prasonisi, které se nachází na nejjižnějším cípu ostrova cca 90 km od hlavního města. Jedná se o zajímavý přírodní úkaz. Na jihu Rhodu najdete cca 5 km dlouhý poloostrov, který je s pevninou spojen úzkým pásem písčité pláže Prasonisi. Stýkají se zde dvě moře. Ze západu Středozemní a z východu Egejské. V době přílivu, když stoupne voda pláž mezi moři zmizí. Odtud pochází název Polibek dvou moří.

Polibek dvou moříDo Prasonisi se sjíždí po silnici z kopce, odkud je vidět úzký pruh pláže i obě moře. Dole se nachází pár hotelů, barů, taveren a půjčovny pro kitesurfing a windsurfing.  Parkování je zde zdarma. Při odlivu jsou moře spojené pouze úzkým průlivem, který snadno přebrodíte. Voda dosahuje cca do půlky stehen průměrně vysokého člověka. Na konci pláže začíná kopcem poloostrov Prasonisi. Spousta turistů se zastaví už na prvním kopci. Když vyrazíte ráno, můžete přejít celý poloostrov. Což obnáší cca 5 km. Vylezete na první kopec, kde na Vás v údolí čeká nádherná malá pláž a pak přelezete druhý kopec. V nejjižnějším cípu pak na Vás čeká odměna v podobě majáku Prasonisi. Obvykle zde nepotkáte moc lidí. My jsme zde narazili na stádo koz, které se chladí ve stínu kamenů a samotného majáku.

V sezóně potkáte na pláži Prasonisi spoustu kitesurferů. Jsou zde totiž ideální podmínky pro tento sport. Téměř pořád je tu větrno. Na západní straně najdete vyšší vlny zatímco na východní je moře klidné. Určitě stojí za to obětovat den dovolené pro návštěvu tohoto krásného přírodního úkazu.

Dovolená Rhodos komentář