Hrad Monolithos

Monolithos je hrad, který najdete na západním pobřeží ostrova cca 70 km od hlavního města Rhodos. Jeho název znamená v překladu „Osamělý kámen“. Název hodně napovídá o jeho poloze. Hrad je umístěn na 236 m vysokém skalním útesu nad mořem. Zvláštností je, že přesto, že je hrad blízko moře, není z břehu pod ním viditelný. Monolithos sloužil jako pevnost pro obranu místních obyvatel.

V dnešní době zbylo z Monolithosu pouze obvodové zdivo. I tak působí na skalním ostrohu velice majestátně. Uvnitř najdete 3 kaple. Dvě původní, z nichž jedna má propadlý strop, skrz který je pěkný výhled na krásně modrou oblohu a moře. Z celého hradu je možné pozorovat a fotografovat skvělé scénérie s pobřežím či mořem. Zajímavý pohled skýtá také skalnatý poloostrov Kap Fourni. Můžete zde spatřit hroby a jeskyně. Na poloostrově se nachází antické pohřebiště.  Směrem od výběžku najdete nádhernou písčitou pláž Fourni.

Hrad Monolithos je dobře přístupný. Autem se dostanete téměř až k hradu. Vyjdete pár schodů a jste uvnitř. Na pláž Fourni pod hradem se dostanete cca 10 km dlouhou silničkou, když odbočíte z příjezdové cesty k hradu doleva na Fourni Beach.

Napsat komentář

Napište nám své zkušenosti, zážitky či otázky k tématu dovolená na Rhodosu. Příspěvky schvalujeme každý den. Pole označená * jsou povinná.

Můžete používat tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Partneři TOPlist TOPlistCZIN.euDoporučujeme.info | Premium katalog