Dovolená Rhodos - pláž Tsambika
Dovolená Rhodos - Prasonissi - polibek dvou moří
Dovolená Rhodos - hlavní město Rhodos
Dovolená Rhodos - pláž Ladiko
Dovolená Rhodos - pláž Anthony Quinn
Dovolená Rhodos - letovisko Kolymbia
Dovolená Rhodos - maják Prasonissi
Dovolená Rhodos - liduprázdná pláž
Dovolená Rhodos - Lindos
Dovolená Rhodos - pláž Charaki
Dovolená Rhodos - pláž Golden Sand
Dovolená Rhodos - výlet lodí
Dovolená Rhodos - všudypřítomné kozy
Dovolená Rhodos - Údolí motýlů
previous arrow
next arrow
 
Dovolená Rhodos - pláž Tsambika
Dovolená Rhodos - Prasonissi - Polibek dvou moří
Dovolená Rhodos - pláž Anthony Quinn
Dovolená Rhodos - liduprázdná pláž
Dovolená Rhodos - Lindos
Dovolená Rhodos - pláž Golden Sand
Dovolená Rhodos - výlet lodí
previous arrow
next arrow

Lindos

Město Lindos najdete na východním pobřeží přibližně 50 km od hlavního města Rhodos. Lindos je jednak letovisko s několika hotely, ale na výlety se jezdí do původní vesničky Lindos, která leží na úpatí starobylého hradu s akropolí.  Tato vesnička je zároveň přístavem.

LindosUž z dálky uvidíte uvidíte panorama s hradem a akropolí tyčící se nad mořem. Když přijedete včas můžete zaparkovat zdarma asi 50m od horního (jižního) placeného parkoviště. Doporučuji vyrazit brzy. Hrad se otevírá v 8 hodin ráno a kolem deváté už je město i hrad plný turistů ze zájezdových autobusů. Vstupné do hradu je 6 Euro. Z parkoviště sejdete do vesničky s původními bílými domy, které neztrácí svou starou atmosféru. Do hradu se dostanete po úzkém chodníku, který vede z dolní části vesnice. Kolem chodníku není zábradlí. K hradu se také můžete na oslech vedených pohaněčem. Stáje najdete u hlavní třídy.

Cestou k hradu se na chvilku zastavte a podívejte se zpět na nádhernou vesničku a zaměřte svůj pohled na opačný kopec. Tam najdete odkryté archeologické vykopávky. Až vystoupáte k hradu po levé straně budete mít vyhlídku na nádhernou zátoku s nádherně modrým mořem. V hradu hned u začátku schodiště si prohlédněte reliéf řecké trojveslice. Najdete tu také Velitelův palác z byzantské doby. Sloupořadí dórských sloupů bylo původně tvořeno 42 sloupy. Když se dostanete na vrchol schodiště, objevíte nádherný výhled na chrám Athény lindosské. Na rozdíl od jiných chrámů bohyně Athény se zde neobětovával býk a nezapaloval posvátný oheň. Jestli jste vystoupali na horu po svých po kamenné cestě z vesničky, zkuste návrat oslí stezkou buď pěšky (pozor na oslí trus) nebo opět na zádech oslíka. Až se budete vracet k parkovišti, vemte to přes jižní část vesnice, kde najdete starobylý amfiteátr se zdobenými uličkami mezi sedadly.

Výlet do Lindosu bude pro Vás také určitě nezapomenutelný, jen doporučuji vyrazit brzy ráno, pokud se nechcete strkat s turisty na úzké cestě k hradu.

 

1 komentář u „Lindos“

Dovolená Rhodos komentář