Dovolená Rhodos - pláž Tsambika
Dovolená Rhodos - Prasonissi - polibek dvou moří
Dovolená Rhodos - hlavní město Rhodos
Dovolená Rhodos - pláž Ladiko
Dovolená Rhodos - pláž Anthony Quinn
Dovolená Rhodos - letovisko Kolymbia
Dovolená Rhodos - maják Prasonissi
Dovolená Rhodos - liduprázdná pláž
Dovolená Rhodos - Lindos
Dovolená Rhodos - pláž Charaki
Dovolená Rhodos - pláž Golden Sand
Dovolená Rhodos - výlet lodí
Dovolená Rhodos - všudypřítomné kozy
Dovolená Rhodos - Údolí motýlů
previous arrow
next arrow
 
Dovolená Rhodos - pláž Tsambika
Dovolená Rhodos - Prasonissi - Polibek dvou moří
Dovolená Rhodos - pláž Anthony Quinn
Dovolená Rhodos - liduprázdná pláž
Dovolená Rhodos - Lindos
Dovolená Rhodos - pláž Golden Sand
Dovolená Rhodos - výlet lodí
previous arrow
next arrow

Rhodos staré město

V hlavním městě najdete staré město Rhodos s původními budovami a památkami, kostely, mešitami a paláci starými několik století. Pokud budete trávit dovolenou na Rhodosu, určitě byste ho neměli vynechat. Od roku 1960 je staré město Rhodos chráněnou památkou a od roku 1988 je zapsáno do Světového dědictví UNESCO.

Rhodos staré město

Při vstupu do starého města uvidíte masivní hradby s vypuštěným hlubokým vodním příkopem, které kdysi město chránili před nájezdy všech možných národů. Po překonání vodního příkopu se dostanete do úzkých uliček s mnoha původními paláci. Tu narazíte na kostel, tu na mešitu či palác. V úzkých uličkách je dobré dávat pozor pohybují se zde skútry a auta. Vjezd sem mají povolený pouze místní obyvatelé a dodavatelé místních obchodů a taveren.

Cestou potkáte spoustu malých krámků se zbožím nejrůznější druhu včetně všemožných suvenýrů. Dále tu potkáte kromě spousty turistů, také „náhončí“ z různých taveren, kteří se budou snažit zaujmout Vaši pozornost a přilákat Vás do své taverny a nabídnout Vám některou z typických řeckých specialit. Jestli však chcete posedět v tradiční taverně a dopřát si trochu řecké pohostinnosti, doporučuji zamířit do menšího města. Nebude tam tak narváno a i ceny budou o kousek příznivější.

Na co se hlavně podívat?  Určitě byste neměli minout palác Velmistra, který se nachází v severozápadním cípu starého města Rhodos. Neměli byste minout třídu Rytířů (Odos Ippoton) lemovanou gotickými budovami s překrásnými zahradami a náměstí Mučedníků (Platía Evreon Martiron) a Hypokratovo náměstí. Nádherný výhled na město si můžete užít za 5 Euro z Hodinové věže. Na severovýchodě najdete přístav Mandraki, ve kterém kromě krásného výhledu na moře a kotvící lodě, můžete také navštívit některý z krámků, které jsou přímo na lodi. Dále tu stával rhodosský kolos. Byla to obrovská sochu boha Helia vyrobená z bronzu v antice. Stala se sedmým divem světa té doby. Byl zničen při změtřesení. Nyní zde stojí již jen několik sloupů, na kterých jsou umístěny symboly města – sochy jelena a laně. Poblíž přístavu najdete také přilehlou novou tržnici. Dále můžete navštívit v hlavním městě mořské akvárium (vstup 6 Euro).

Výlet do Rhodosu Vám zabere půl dne až den. Podle toho kolik toho budete chtít vidět. Doporučuji také navštívit noční staré město Rhodos. Pod osvětlením malých světel získává město ještě více nádech starých časů. Pocítíte příjemné mrazení na zádech a nezbude Vám než tiše tajit dech a hltat všemi smysly tu nádheru.

Dovolená Rhodos komentář